Angel Heart Pendant Necklace
- Mærke:
- By Aagaard
- Produkttype:
- Halskæde
- Detaljer:
- OneSize
- Længde:
- 450 mm (45 cm)
- Farve:
- Sølv farve, Guld farve
- Materiale:
- Rhodineret sølv sterling 925
- Varenummer:
- 21303516-45
- EAN:
- 5710879784066
- Fri fragt ved køb over 299 kr.
- Mulighed for gaveindpakning til 19 kr.
- 60 dages fuld returret
By Aagaard
By Aagaard er en del af Aagaard Jewellery, som har skabt smykker siden 1946. Bag hvert stykke ligger en dyb respekt for håndværket og en forståelse for, hvad der gør et smykke tidløst – den rette balance mellem form, materiale og udtryk.
Kollektionen er skabt til at passe ind i din hverdag og til de øjeblikke, der fortjener noget særligt. Smykkerne kan bæres alene som et stille statement eller kombineres i et personligt lag-på-lag look med mere dybde og karakter. Det klassiske, skandinavisk inspirerede udtryk er gennemgående – rent, feminint og aldrig overdrevent.
By Aagaard arbejder med forgyldt sterlingsølv 925 og sterlingsølv 925 samt udvalgte detaljer i ferskvandsperler og cubic zirconia – materialer der giver hvert smykke en varm glød og en holdbarhed, der rækker langt ud over sæsonen.
Vandfaste smykker
“Vandfaste smykker” er smykker, der i høj grad kan tåle vand i hverdagen – fx håndvask og let regn – uden at ændre udtryk hurtigt. Det handler især om materialet og overfladen. Rustfrit stål og massivt guld klarer typisk vand bedre end belagte smykker som forgyldte. I nogle tilfælde bruges også PVD-behandling (Physical Vapor Deposition), hvor en meget tynd, hård belægning “bindes” til overfladen og kan give bedre slidstyrke end traditionel belægning – men det er stadig en overflade, som på sigt kan slides afhængigt af brug. Smykker med sten, perler eller lim bør som regel holdes tørre.
Mere om Angel Heart Pendant Necklace
Denne halskæde er skabt til et elegant og eksklusivt look med fokus på rene linjer og et tidløst formsprog. Den er udført i rhodineret sterlingsølv 925 og har en længde på ca. 45 cm. Udtrykket bygger på et hjertemotiv, som gør designet dekorativt, men stadig let at bruge til både hverdag og mere pyntede anledninger.
By Aagaard er en del af Aagaard Jewellery, som har arbejdet med smykker siden 1946 og er kendt for et klassisk, skandinavisk inspireret udtryk i materialer som rhodineret sterlingsølv 925. Den rhodinerede finish giver en lys, kølig overflade og understreger det rene look. By Aagaards fokus er smykker med et tidløst design, høj brugsværdi og et udtryk, der føles relevant sæson efter sæson.
By Aagaard arbejder med klassiske former og ædle materialer, så smykkerne er lette at kombinere med både en enkel hverdagsgarderobe og mere personlige lag-på-lag looks. Det giver en rolig form for hverdagsluksus, hvor design, kvalitet og anvendelighed går hånd i hånd.
Hos A-Hjort kan du købe denne halskæde med fokus på tryghed og service. Samtidig får du adgang til et nøje udvalgt sortiment, hurtig levering og en enkel købsoplevelse, uanset om smykket er tænkt som gave eller til din egen samling.